wtorek, 25 października 2016

FAQ i porady -> MM -> Problem z instalacją


Problemy z instalacją Multimedia Master


W tym wątku postaram się zająć każdym problemem czy pytaniem, które mogą wystąpić podczas instalacji nakładki Multimedia Master wedle kolejności, w której mogą wystąpić.

Jeżeli nie wiesz jeszcze zbyt wiele o Multimedia Master zapoznaj się TUTAJ czym ono jest oraz TUTAJ o tym, jakie ma wymagania.


1) Skąd pobrać Kodi?
Odp: Kliknij by otworzyć instrukcję

2) Skąd adres do pobrania?
Odp: Kliknij by dowiedzieć się o pobraniu wersji Podstawowej oraz o Edycji Specjalnej

3) Po dodaniu adresu pojawia się napis "Couldn't retrive directory information..."
Odp: Komunikat oznacza, że Kodi nie może połączyć się z adresem.
a) W zdecydowanej większości tych przypadków adres ten zwyczajnie nie został przepisany dokładnie. Popraw go na taki, jaki jest w instrukcji.
b) brak dostępu do internetu lub antywirus go blokuje?
c) Mniej prawdopodobne ale możliwe, że posiadasz stary i nie aktualny już adres. Wróć do pkt. 1 powyżej jeśli chcesz zainstalować podstawową wersję. VIPowie, czyli osoby z Edycją Specjalną mogą napisać do mnie to wyślę aktualną instrukcję.
d) Serwer na którym znajduje się nakładka może chwilowo nie działać. Sprawdź główną stronę mojego Facebooka czy jest informacja o tym, jeśli nie ma to musi to być opcja a, b lub c

 4) Instaluję "plugin.video.MultimediaMaster.zip" i za każdym razem jest błąd wtyczki/ plugin error
Odp: Instalacja wtyczki może potrwać nawet dłuższą chwilę tzn. do 2-3 minut. Obserwuj w tym czasie prawy dolny róg. Jeżeli podczas tej instalacji będziesz poruszać się w Kodi niemal pewne, że wystąpi błąd. Więc jakie rozwiązania?
a) Wyłącz i włącz ponownie program. Niuansem w Kodi jest to, że gdy problem przy instalacji wystąpi raz to przy każdym kolejnym kliknięciu w zip ponownie jest błąd/error. Wystarczy zrestartować program i spróbować instalacji z zip ponownie i na czas instalacji nie wykonywać żadnych innych czynności w programie tylko spokojnie poczekać.
b) Jeśli powyższa propozycja zawiedzie to wtyczkę można zainstalować bezpośrednio z pamięci urządzenia co już gwarantuje sukces.
Adres ten, który wcześniej wpisywałeś/aś w Kodi wpisz do przeglądarki internetowej i pobierz wtyczkę w postaci zip ale NIE rozpakowuj jej.
Wejdź do Kodi i ponownie wybierz instalację z zip i znajdź pobraną wtyczkę.
Porada: Jeśli pobierzesz ją w Windows na pulpit lub do folderu "pobrane" i ciężko będzie Ci ją odnaleźć przenieś ją na dysk C:\\ lub bezpośrednio na D:\\ Wtedy w kodi odnajdziesz ją bez trudu.

W Android ścieżka pobranych może wyglądać tak Storage\emulated\0\Download

5)
Wchodzę w programy ale widzę, że MultimdiaMaster jest w wersji np. 1.0.2 a jest już nowsza!?!
Odp: Jest to numer wersji samego instalatora, czy też tzw. wtyczki pobierającej. Nie ma to znaczenia.

6) Wchodzę już w programy i klikam w MultimdiaMaster po czym kręci się kółeczko z napisem "Working" w prawym dolnym rogu tak jak na pierwszym zdjęciu.
Po kilku sekundach występuje taka sytuacja jak na obrazku niżej czyli Multimedia Master error.
Oznacza to, ze Kodi nie może połączyć się przez internet z serwerem na którym jest MM.

Może to oznaczać, że połączenie internetowe się zerwało lub zwyczajnie blokuje to połączenie Twój antywirus, firewall lub jakiekolwiek inne zabezpieczenie.
Na temat programów chroniących Twój komputer przeczytasz więcej TUTAJ.
Bardziej zaawansowane osoby mogą zajrzeć do pliku dziennika by dokładnie zweryfikować problem.
O tym jak się dostać do dziennika przeczytasz więcej TUTAJ.

7) Po wejściu w Programy, MultimdiaMaster i haśle klikam by pobrać lecz pokazuje się error...
Odp: Jest to niezwykle często występujący problem w Windows. Został on przeze mnie opisany w innym wątku. Kliknij TUTAJ by go otworzyć.

8) Wpisuję hasło lecz pokazuje się jedynie wersja podstawowa
a) Czy na pewno nie było pomyłki przy przepisywaniu hasła? Hasło ma w sobie małe i duże litery, oczywiście trzeba je przepisać bezbłędnie.
b) Jeżeli przekierowuje do wersji podstawowej to niewykluczone, że wszystkie wejścia zostały już wykorzystane. Czy na pewno zapoznałeś/aś się z instrukcją i wiesz, w którym momencie hasło jest pobierane?
c) Dobrze wpisujesz hasło i na pewno masz jeszcze pobrania? Napisz do mnie na facebooku podając swój adres e-mail i hasło to sprawdzę w czym może być problem. Ewentualnie napisz do mnie wiadomośc e-mail podając swoje hasło.

9) Nie ma ikonki jak na zdjęciu obok...
Odp: Nie ma to najmniejszego znaczenia. Czasami zwyczajnie nie chce się ona wczytać, kiedy indziej jest ona widoczna po najechaniu myszką. Całkowicie nie przeszkadza to w pobraniu pakietu z Multimedia Master. Wystarczy najechać nawet na pustą ikonkę i kliknąć a pobieranie się rozpocznie.

10) Krok 1 - Pobieranie pakietu instalacyjnego
a) Pobierało i przerwało. Czy straciłem/am swój kod?
Odp: Nie, kod nie został utracony. Tak długo jak długo pozostajesz wewnątrz tej wtyczki do pobrania, wciąż jesteś na jednym wykorzystaniu hasła. Możesz kliknąć ponownie w kwadracik a zacznie pobierać ponownie
b) Pobiera ponownie lecz znowu przerywa.
- jeśli pobieranie jest przerywane zawsze na tym samym procencie to najprawdopodobniej brak miejsca na urządzeniu. Zminimalizuj Kodi (w Windows Alt+Enter) i oczyść dysk C:\
W Android wciśnij klawisz ekranu głównego, lecz nie ma gwarancji, że Android sam nie zamknie aplikacji Kodi działającej w tle.
- jeśli za każdym razem przerywa na innym procencie to najprawdopodobniej połączenie z internetem nie jest stabilne i warto spróbować podłączyć urządzenie kablem jeżeli wcześniej było połączone przez Wi-Fi. Kodi wymaga stabilnego połączenia!
Jeżeli nie masz innej opcji spróbuj pobrać pakiet ponownie w godzinach porannych lub w południe, wtedy kiedy jeszcze łącza Twojego operatora jak i sieć globalna nie są tak obciążone. Problem ten dotyczy w największej mierze operatorów bezprzewodowych.

11) Krok 2 - Wypakowywanie pakietu
Niezwykle ważnym jest by podczas tego kroku nieprzerwanie śledzić wzrokiem procent postępu.
Okno o zakończonym pobieraniu może zarówno wyskoczyć na 1% jak i na 99% co wciąż nie znaczy 100%. MUSISZ zobaczyć na ułamek sekundy 100%, wtedy dopiero masz pewność, że pakiet został wypakowany w całości.

Problem:
Przerwało proces przed osiągnięciem 100%
a) Pierwszym z powodów nie wypakowania do końca jest brak miejsca. Nawet jeśli było miejsce do pobrania pakietu, teraz potrzebuje drugie tyle, by go wypakować. Dlatego sugerowana minimalna ilość miejsca przez instalacją to 2GB
b) Kolejnym powodem, dla którego pakiet nie mógł się wypakować to pozostałości w Kodi. Czy na pewno instalacja była na całkowicie puste/ czyste Kodi?
c) Masz ten problem na Android 5.0 lub nowszym?
Czy masz dołożoną kartę SD do swojego urządzenia?
Jeśli tak, to niewykluczone że problem z wypakowaniem pakietu jest związany z ustawieniem lokalizacji domyślnej w ustawieniach pamięci. Opcji tej nie dają wszyscy producenci ale jednak jest szansa że i Twoje urządzenie ma gdzieś taką opcję w swoich ustawieniach i to powoduje konflikt w Kodi.
Opcja ta pozwala na przesterowanie systemu Android na instalację nowych aplikacji bezpośrednio na wymienną kartę SD. Nie tylko sama aplikacja się tam znajduje, co również dane tej aplikacji.
Pozwala to znacznie zmniejszyć ilość wykorzystanej pamięci wewnętrznej, dlatego też bez wahania jest ona przestawiana przez wielu użytkowników i później... później się już o niej zapomina.
Zdjęcie po prawej obrazuje właśnie jedno z takich urządzeń, na którym była wcześniej ustawiona karta SD jako lokalizacja domyślna.
Z jednym użytkownikiem przez kilka dni próbowaliśmy dojść co jest nie tak i gdy już wszystkie inne możliwości się wyczerpały ta opcja została odnaleziona a jej przestawienie i instalacja MMES odbyła się już bez najmniejszego kłopotu.
d) Jeżeli jednak korzystasz z Android a karty pamięci nie posiadasz to na niektórych urządzeniach może być problem z samą pamięcią wewnętrzną przy wypakowywaniu tak dużego pliku. Często jest tak, że podstawowa wersja MM się wypakuje ale MMES, jako że jest już kilkaset megabajtów większa wypakować się nie chce.
W takim wypadku spróbuj:
- wyczyścić całkowicie Kodi. Możesz to zrobić przez odinstalowanie aplikacji i jej ponowną instalację (lub w managerze aplikacji wyczyść jej dane).
- wyłączyć urządzenie całkowicie i uruchom je ponownie
- powtórz procedurę instalacji

12) Wymuszenie zamknięcia
Tak naprawdę nie jest to skomplikowany krok.
a) System Windows jest tu niemal bezawaryjny i postępując wg instrukcji na ekranie wymuszenie zamknięcia powinno zadziałać. Jednak zawsze są wyjątki i tutaj może pojawić się takie okienko jak po prawej na obrazku. Nawet jeżeli ono wyskoczy to by zrobić to wymuszenie wciśnij lewy Ale + F4 po czym odczekaj około minuty  i włącz Kodi.
b) W Androidzie można to zrobić na wiele sposobów. Zacznijmy od niezawodnego i zalecanego dla osób niespecjalnie jeszcze zaprzyjaźnionych z Androidem.
- Wyłącz urządzenie... to wszystko.
Jeżeli Krok 2 doszedł do 100% wypakowania to po instalacji MM czy MMES pojawiło się okienko z zakończeniu. W tym momencie po prostu wyłącz urządzenie bez względu czy to tablet, telewizor z Androidem czy telefon. Wyłączyć nie Kodi a od razu urządzenie.
- Ten, kto dobrze poznał system system Android wie, że wystarczy wejść do ostatnich aplikacji (zwykle guziczek pod ekranem z dwoma prostokątami lub przytrzymać klawisz Home w starszych Samsungach) i wyrzucić Kodi z tej listy. Tym samym wymuszenie zamknięcia można wykonać w czasie poniżej 2 sekund po instalacji.
- Pozostałe sposoby to wejście do ustawień systemu, managera aplikacji, znalezienie Kodi w kliknięcie guziczka z napisem "Wymuś zatrzymanie" lub po prostu "Zatrzymaj"


13) Uruchamiam MM/ MMES. Wtyczki jakby są ale to nie wygląda tak, jak powinno.
Odp: Tutaj powodów, dla czego tak się stało jest naprawdę wiele. Może to być spowodowane tym, że instalacja nie była na czyste Kodi, lub nie było to Kodi w wersji 16 czy 16.1 jak zalecane w instrukcji lub nawet samo wypakowanie nie dobiegło do końca.

a) Patrzyłeś/aś czy na pewno wypakowanie doszło do 100%? (zobacz pkt 11 powyżej)
b) Po uruchomieniu wiele z wtyczek wyrzuca napis "wtyczka niekompatybilna"? Kliknij TUTAJ.
c) Czy wymuszenie zamknięcia odbyło się prawidłowo? Jeżeli po uruchomieniu Kodi jest ono po polsku i jest widoczna tylko zakładka Programy i System to możliwe, że dane zostały wypakowane ale sama skóra nie jest włączona przez nieprawidłowe wymuszenie zamknięcia.
By naprawić problem zobacz TUTAJ.


Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz