wtorek, 25 października 2016

Synchronizacja dźwięku z obrazem


Synchronizacja dźwięku z obrazem


Masz wrażenie że dźwięk nie do końca się zgadza z obrazem?
Czasami występuje taki problem ale przyczyn może być wiele. Jednym razem jest to wina określonej wersji Kodi, innym razem i w zasadzie... najczęściej jest to kwestia sposobu podłączenia urządzenia z do sprzętu audio.
Na komputerze problem ten występuje niezwykle rzadko, lecz jeśli podłączysz komputer do telewizora lub do systemu audio to opóźnienie dźwięku może się już pojawić.

Tak samo się dzieje w momencie gdy korzystasz z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego na telefonie. Dźwięk musi zostać skompresowany, wysłany i rozkodowany a nim dotrze on do słuchawki/ek przez bluetooth trwa to chwilę czego efektem jest to, ze obraz jest szybciej a dźwięk... no cóż, później...
Poniżej zamieszczam film na YouTube. Pomoże Ci on w prosty sposób rozwiązać ten problem.
Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz