wtorek, 25 października 2016

Jak przywrócić ustawienia domyślne w e-TVGuide?


Przywracamy domyślne ustawienia wtyczki e-TV Guide

Czasami zdarza się tak, że dokonujemy zmian we wtyczce a ona wciąż nie działa prawidłowo. Wtedy najlepiej wrócić do ustawień standardowych kasując jej ustawienia co powinno naprawić jej działanie.
Można to zrobić na dwa sposoby.

1)
Pierwszą i najłatwiejszą (ale nie tak skuteczną) opcją jest przywrócenie ustawień domyślnych poprzez konfigurację we wtyczce. Nawet jeśli nie można uruchomić wtyczki wejdź w:
System -> Dodatki -> Moje Dodatki -> Wtyczki wideo -> e-TVGuide i wybierz "Konfiguruj".
Przejdź do zakładki "Baza", jest ona po prawej stronie (przewin to menu zakładek) i wyczyść wszystko (przypomnienia, streamy, bazę, plik bazy z dysku).

2) Drugi sposób jest raczej niezawodny. Polega on na ręcznym wykasowaniu bazy danych. Poniżej rozpisałem dwie najpopularniejsze platformy

a) Windows
Wciśnij przycisk "Start" i przepisz:
%appdata%\Kodi\userdata\addon_data\script.etvguide
Po czym kliknij enter. Otworzy Ci się katalog z kilkoma plikami jak na zdjęciu obok. Usuń je wszystkie. Włącz Kodi ponownie i teraz możesz spokojnie przystąpić do wprowadzania nowych ustawień.

b) Android
By się dostać do katalogu najlepiej posłużyć się programem o nazwie ES File Explorer, który jest dostępny bezpłatnie w sklepie google. By dostać się do poniższej ścieżki koniecznie zaznacz, by eksplorator ten pokazywał ukryte pliki. Jeśli nie wiesz jak kliknij TUTAJ.
0\android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\userdata\addon_data\script.etvguide 
Gdy dostaniesz się już do tego katalogu to usuń z niego wszystkie pliki. Wszelkie materiały , jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną firmy TechManiacHD i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody TechManiacHD.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz